+38 (067) 360-89-34
Замовити консультацію
ЕКГ (електрокардіограма)

Електрокардіографія (ЕКГ) – метод обстеження міокарда (серцевого м’яза) та фіксації його скорочень на чутливому папері з допомогою спеціального обладнання. ЕКГ дає можливість:

 оцінити серцеву діяльність (правильна чи неправильна);
допомагає діагностувати блокаду серця (уповільнення чи повну зупинку проведення імпульсів);
виявити збільшення окремих відділів міокарда (правого передсердя, лівого шлуночка);
оцінити стан коронарного кровопостачання, діагностувати ішемію (послаблення та кисневе голодування серцевого м’яза внаслідок порушеного кровопостачання);
відстежити наявність уражень серця, а також місце їх локалізації, ступінь поширеності та глибину, час виникнення.

Щоб зробити ЕКГ в Хмельницькому, необхідно попередньо підготуватися. Обстеження можна проводити не раніше, ніж через дві години після вживання їжі. Перед початком процедури необхідно відпочити протягом 10-15 хвилин, щоб виключити вплив фізичних навантажень на інтервал серцевих скорочень. Ці прості дії дадуть змогу отримати більш точні результати дослідження.

Показаннями для проведення ЕКГ можуть бути болі в області серця, вроджені патології міокарда, попереднє обстеження перед серйозними операціями, погіршення стану при наявності патологій, підозри на ускладнення від деяких хвороб, які можуть погіршити стан міокарда (захворювання ендокринної чи дихальної систем, шлунково-кишкового тракту, ангіна і т.д.).

Даний спосіб обстеження має свої недоліки:
✓ електрокардіограма спроможна зафіксувати патології зі стабільною електрокардіографічною картиною – тобто, якщо порушення в роботі серця не проявить себе під час проведення процедури, воно не буде виявлено;
✓ ЕКГ не зображує процес руху крові по шлуночкам і передсердям (гемодинаміку), не дає можливості діагностувати шуми в серці;
✓ пухлини чи пороки міокарда неможливо виявити з допомогою ЕГК, для цього необхідно скористатися іншим методом – ультразвуковим дослідженням.

Електрокардіограма – досить інформативний метод обстеження, але його результати необхідно оцінювати в поєднанні з іншими клінічними даними.

В МЦ «Діагностикум» веде прийом досвідчений дитячий кардіолог – пройти якісне обстеження і, при необхідності, лікування серця можуть не лише дорослі, але й діти.
Зробити ЕКГ в Хмельницькому можна в нашому медичному центрі. Ви можете записатися на процедуру, подзвонивши по телефону, вказаному на сайті.